„Semikols“: Tavo vinilas, pagamintas Rygoje
Buvo tarpukariu toks Rygos plokštelių fabrikas  „Bellacord-Electro“, nors, atrodo, jo pirmtakas dar imperijos laikais vadinosi „Pišuščij Amur“ ir buvo didžiausias toje imperijoje. Taigi, „Bellacord-Electro“ studijoje yra lankęsis ir Kipras Petrauskas. Tiesa, jau Sovietų okupacijos metais.
„Bellacord-Electro“ netruko būti pervadintas į „Līgo“, bet toks baltiškas pavadinimas, matyt, įtiko ne visiems. Kas buvo „Melodija“, žino kiekvienas, bent kartą prisilietęs prie patefono mūsų regione, tiesa? O dabar, po kelių dešimčių metų sausros juodojo vinilo rinkoje, metas pašnekėti apie „Semikols“.
„Semikols“ yra maskviečio Andrey Algorythmik, su kolegomis ne kartą buvusio Vilniuje ir čia pristačiusio sveikąjį pogrindžio skambesį bei požiūrį, plokštelių fabrikas Rygoje (ne, tai ne ta verslo idėja Cėsyje, apie kurią rašė netgi mūsiškoji žiniasklaida – „Mango Vinyl Press“ iki šiol neveikia). „Semikols“ startavo 2017-ųjų rugpjūtį, nuo tada išlieta jau per 20 tūkst. vinilinių plokštelių.
„Jei turite visiškai sutvarkytą ir gamybai paruoštą muziką, savo plokštelę rankose galite laikyti per 3 savaites“, – sako Andrey, sugalvojęs įkurti plokštelių fabriką, kaip pats sako, nes jautė tam poreikį. Šiuo metu didžiąją dalį klientų sudaro rusų kūrėjai – Maskvoje vinilo kultūra vis dar auga, šį formatą mėgsta didžėjai, čia nuolat vyksta vinilų turgūs, bet vienintelis čia esantis fabrikas pasižymi labai prasta kokybe. Be abejo, „Semikols“ dairosi ir į kitas rinkas, visų pirma – mūsų regioną.
Foto: semikols.eu
Foto: semikols.eu
„Žinoma, norime dirbti visoje Europoje, taip pat savo gamybinę liniją matome kaip galimybę Rusijos muzikantams būti išgirstiems svetur“, – pasakoja pats didžėjaujantis Algorythmik. Be abejo, Rygoje tokį verslą plėtoti daug paprasčiau, kaip ir galvoti apie jo plėtrą į vakarus.
Foto: semikols.eu
Koks įdomiausias per pusmetį Rygoje atspaustas albumas? „Glintshake – „
ОЭЩ МАГЗИУ“, – užtikrintai taria Andrey, ir prided, kad šiai alternatyvaus skambesio grupei, kurios muziką leidžia „Kometa Music“, visai neblogai sekasi ir pasaulyje. Beje, „Semikols“, kaip gamykla, atvira visiems stiliams.
Kainos, specifikacijos ir kitos detalės (mažiausias užsakymo kiekis yra 150 vienetų) – „Semikols“ puslapyje. Būtų smagu lentynoje turėti Latvijoje išlietą lietuviškos muzikos albumą, tad jei kaip tik svarstote galimybes, apžiūrėkite ir šią.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS