BŪTA

Žanro klasika - naktinių įvykių maratonas.
Daina Dubauskaitė 2017-08-08 10:49
Antradienį ryte prabudusi skubėjau įsijungti „Labą rytą“, nes tikėjausi, kad Feist man per televizorių sudainuos orų prognozę. Nes galėtų, tikrai galėtų, o ir norėtų, man atrodo. Na, eteryje tepamačiau DJ Kym Wild (kas irgi visai patiko, turint omenyje, kad rugpjūčio 8-oji yra #808day), bet grįžtu prie Feist ir žmogiškai (ar žmoniškai) triukšmingo pirmadienio Trakų pilyje.
Daina Dubauskaitė 2017-07-21 12:51
Jau savaitė prabėgo nuo to momento, kai mano riešą apkabino „Devilstone 2017“ apyrankė, kurios nusiimti vis dar neskubu. Spalvos labai gerai dera su festivaliniu-traktoristiniu įdegiu, ir, be abejo, žirklių vengimas yra vienas pagrindinių įrodymų, kad tai nebuvo tiesiog dar vienas festivalis. Anaiptol. Manęs neapleidžia jausmas, kad tai geriausias festivalis Lietuvoje.
Daina Dubauskaitė 2017-04-07 16:11
Praėjusį šeštadienį Kijevo kino studijoje sutikau penkis tautiečius, dar apie devynių egzistavimą tame pačiame areale man pasufleravo feisbukas, o mes buvome trise. Vadinasi, bent septyniolika, o gal ir daugiau, lietuvių, sukorė didesnį ar mažesnį atstumą tam, kad patektų į „Схема“ sistemą. „Схема“ – tai toks dalykas, rašomas primygtinai kirilica, kuris per trejetą metų naktinį Ukrainos sostinės gyvenimą sujaukė (nesumeluosiu teigdama, jog iš naujo išrado) taip smagiai, kad pateko į tų prieš tradicinius reiverių migracijos dėsnius traukiančių, kitaip tariant, Berlyno ir Londono jau prisilesusių, paukščių akiračius.
Daina Dubauskaitė 2017-03-25 10:05
Penktadienį po gana netrumpos pertraukos patyriau tokį tikrą, gryną koncertą. Liudas Mockūnas, Arnas Mikalkėnas ir Håkon Berre Kauno menininkų namuose pristatė albumu virtusią programą „Plunged“.
Daina Dubauskaitė 2017-01-24 18:31
Iš tiesų tai 2017-aisiais buvau užsibrėžusi išmokti skambinti pianinu - čia po labai gero Eltono Johno koncerto. Bet dabar manau, kad gal geriau pakodinsiu. Toks įspūdis - po valandos trukmės muzikinių dirbtuvių. Patikslinsiu dar, kad pirmas ir paskutinis mano santykis su muzikos instrumentų įvaldymu buvo kažkada aname tūkstantmetyje, kai - miglotai jau dabar bepamenu - teko šiek tiek paskambinti kanklėmis.
Daina Dubauskaitė 2016-11-28 21:55
Savaitgalį aplankėm geografiškai artimiausią Vilniui sostinę. Ernestą Sadau pakvietė groti, palaikėm kompaniją. Su traukiniu kelionė tikrai patogi, pakankamai greita ir smagi, tik vizos kaina erzina.
Daina Dubauskaitė 2016-11-09 08:50
Nežinau, kokia Velykų bobutė pagelbėjo, bet antradienį Lietuvos rusų dramos teatre koncertą „G&G Sindikatas: Unplugged“ stebėjau sėdėdama pirmoje eilėje. Pačiame jos viduryje. Na, sėdėjau tik iki paskutinio kūrinio, kuomet dirstelėjusi per petį supratau, kad visos kitos eilės jau stovi.
Daina Dubauskaitė 2016-06-27 17:59
Žemiau yra beveik vienintelė foto, kurią padariau Offenbache, Frankfurto priemiestyje. Užtrukau ten ten mažiau, nei parą, ir kartu su Opiumo firmos kolegom spėjau pasveikinti su gimtadieniu klubą „Robert Johnson“
Daina Dubauskaitė 2016-04-13 14:55
Stovėdama greitai sutirpusioje eilėje į Kopenhagos klubą „Vega“ mąsčiau, kad šįkart į „Moderat“ atkeliavau jau tikrai inertiškai – antrojo albumo programą gyvai regėjau triskart, o „III“ taip sąmoningai jau nebelaukiau, ir net paklausyti nespėjau, nors užsisakiau vos paskelbus presale’ą, kaip ir bilietą į Kopenhagą pirkau vos paskelbus turą, dar sausį. Gal per didelis kitų dalykų srautas, gal besikeičianti ausų struktūra? Gal patiks, o gal visai nusivilsiu?
Daina Dubauskaitė 2016-04-06 22:20
Roskilės festivalyje, viename didžiausių Europoje, šiemet pasirodys 179 atlikėjai iš 30-ies šalių. Taline praėjusį savaitgalį tilpo 250. Be abejo, „Tallinn Music Week“ (TMW) yra kitokio tipo renginys, ir atlikėjai čia groja vos po 30 minučių, bet skaičiai kelia antakį. Ypač paskaičiavus, kad, lyginant su praėjusiais metais, estai vėl ūgtelėjo maždaug penktadaliu. Ir apėmė jau kokį pusę žemės rutulio – įrašo pavadinimas nemeluoja.
Daina Dubauskaitė 2016-02-08 14:50
Retai pildau rubriką „Būta“, nes iš įvykio vietos kažkaip patogiau raportuoti instagrame, o plėstis retai randu apie ką, jei tai ne festivalis, ir dėl iš esmės kaltas uždaras tos pačios muzikos, atlikėjų, klubų ratas, kurį pati ir brėžiuosi. Tad, jei Tricky koncertas būtų vienintelis vyksmas mano praėjusio savaitgalio kalendoriuje, tvirtinčiau, kad laisvadieniai ne itin pasisekė, ir nieko sau ramiai nerašyčiau. Palieku polemikas apie fonogramą ir atsainumą kitiems renginio dalyviams ir renkuosi pasidžiaugti absoliučiai netikėtais, neplanuotais ir iš bendro dubauskaitiško konteksto lauk krentančiais dalykais. Jų radau visus du, ir jie savaitgalį pavertė tokiu, apie kurį daug parašyti net neįstengsiu, nes raidžių trūksta.
Daina Dubauskaitė 2015-10-12 13:57
Sekmadienį paryčiui muzikos namuose „Dailė“ Rygoje nukrito paskutiniai šiemetinio garsų miško lapai – nuotykiams eksperimentinėje muzikoje skirtas festivalis „Skaņu Mežs“, ištęstas per du savaitgalius (ar tris, jei skaičiuoti įvadinį renginį rugsėjo pradžioje“, įvykdė savo misiją nustebinti, priversti suklusti ir namo išsivežti kažką naujo. Išsivežiau stipriausią gyvenime matytą koncertą ir nesupratimą, kaip taip įmanoma.
Daina Dubauskaitė 2015-07-21 16:02
Po dar vienos eterio, įrašų, vizitų, skambučių, laiškų, dviračių, laivų ir kitų nerimastingų įvykių kupinos savaitės Kuršių nerijoje atėjo pirmadienis. Pirmadienis, kuris man, miesto vaikui, įprastai asocijuojasi su „Minimal Mondays“. Ir tikrai neplanavau, kad jie kartu su antifestivaline ramybe mane pasivys čia, miške po saulės laikrodžiu.
Daina Dubauskaitė 2015-07-13 12:55
Savaitė Nidoje sprogo kaip ledų porcija karštą dieną. Karščio, tiesa, bent kol kas trūksta, nors čia ir taip daugiau saulėtų dienų, nei žemyne. Viena mano bičiulė, pavyzdžiui, visuomet rankinėje nešiojasi pliažo rankšluostį, ir, vos debesys dingsta, skuodžia degintis. Pati dar nebuvau.
Daina Dubauskaitė 2015-07-07 20:24
Išdaviau Vilnių ir festivalius, atsikrausčiau pajūrin padirbėti „Neringa FM“. Ir jau per pirmą savo parą Nidoje:
Daina Dubauskaitė 2015-06-21 16:10
Ir viskas? Prieš kelias valandas riedant iš „Fira Gran Via“ atrodė, jog artimiausias tris dienas nenorėsiu girdėti jokio muzikos garso. Bet va, jau dairausi, kokie sekmadienio „OFF Sonar“ pasiūlymai. Galvodama apie dar vieną ir jau paskutinę festivalio dieną, vėl pilną kontrastų, nuostabos ir „pagaliau“ jausmo.
Daina Dubauskaitė 2015-06-20 13:48
Jau aišku, kad per porą dienų sugebėjau praleisti bent penkis didelio dėmesio vertus act’us, bet toks jau gyvenimas festivalyje, kai noras pamatyti senus gerus maišosi su atradimų poreikiu, o metas poilsiui ateina, kai mažiausiai to tikiesi. „Sónar“ penktadienis – diena ir naktis – buvo daug intensyvesnis už ketvirtadienį ir, netikėtai man pačiai, susidėliojo nuo susikaupimo ir atidumo reikalaujančių performansų iki gigantiškų muzikinių komiksų, kuriuos tikrai reikia išvysti bent kartą gyvenime.
Daina Dubauskaitė 2015-06-19 12:52
Jei po pirmosios „Sónar“ dienos Barselonos parodų rūmuose „Fira Montjuïc“ būtų tekę važiuoti namo, vis tiek jausčiausi padoriai pafestivalinusi. Be didesnių įžangų, be varginančio laukimo, be pertraukų ar programos užkaišiojimų – 22-asis muzikos, technologijų, kūrybiškumo festivalis žino, ką daryti, ir kaip tai daryti, kad nuobodžiaujančių neliktų. Kol kas nesileisiu į minių skaičiavimus, teeina grynas muzikos įspūdžių srautas, apibendrinti spėsiu ir kokį pirmadienį.
Daina Dubauskaitė 2015-05-07 10:29
Nedidelėje, bet audringoje Lietuvos muzikos scenoje ima ir nustebina dalykai, kurie tiesiog... geri. Gerai klostosi. Paprastai, bet gerai. „Garbanotas Bosistas“ trečiadienio vakarą jau ne pirmą kartą surinko pilną menų fabriką „Loftas“ ir pristatė debiutinį pilno metro albumą „Above Us“. Gerą.
Daina Dubauskaitė 2015-04-29 18:48
Kažkada buvau suraizgiusi tokią poetišką mintį apie išėjimą ne tam, kad pamestum galvą, o tam, kad rastum kažką nauja. Kuo ilgiau sėdi vienoje vietoje, tuo retesni abu atvejai, todėl kiekvienas naujas patyrimas man, Vilniuje tuoj pradėsiančiai penkioliktus metus, atrodo dar netikėtesnis.
Daina Dubauskaitė 2015-04-01 12:42
Rūškaną šeštadienio rytą savo viešbučio kambaryje radęs violetinių ir geltonų gėlių puokštę „Tallinn Music Week“ (TMW) delegatas kelias minutes suko galvą, iš kur jos. Galiausiai prisiminė, kad pakeliui namo Viru gatvėje jas pirko norėdamas įteikti pagrindiniam TMW žmogui – Helen Sildna. Neįteikė, susidrovėjo.
Daina Dubauskaitė 2015-02-27 09:51
Forma papildo turinį, ir atvirkščiai. Ne visuomet šis balansas regimas, bet poetas-reperis, MC-rašytojas Žygimantas Kudirka, arba Mesijus, gali būti, jį ir išrado. Bent jau šiame laike ir šioje erdvėje. Pirmasis po „Paskutinio repo albumo“ jo leidinys „#uzgrotu“ įrašytas – ir pristatytas – su prodiuseriu Münpauzn. Nors realaus albumo dar neturėjau progos perklausyti, visas jis išgrotas ketvirtadienį „Lofte“, tad įspūdį turiu gyvą ir stiprų.
Daina Dubauskaitė 2015-02-24 14:59
Knygų mugė – dalykas, apie kurį nuomonę, kaip ir apie „Euroviziją“, turi kiekvienas. Gausu skaitančiųjų, kurie „Litexpo“ ilgąjį vasario savaitgalį apsuka ratu, gausu ir gražiais viršeliais tiesiog lentynas puošiančių, kurie šluoja viską, kas siūloma. Pati pastaraisiais metais irgi lankymosi mugėje vengdavau jau vien dėl to, kad ir taip nespėju perskaityti visko, ką susiperku per metus. Nes dviems dalykams man gyvenime pinigų negaila – tai knygos ir muzika.
Daina Dubauskaitė 2015-01-26 15:07
Toli gražu ne visuomet pavyksta akis į akį įvertinti „Didžiųjų agregatų inžinierių“ pastarojo meto naktines pastangas. Bet kuriuo atveju jie man vieni gražiausių veikėjų savo garsine ir vaizdine išraiška, komunikacija, užtikrintumu ir įsigilinimu. Gal „gražus“ ir ne toks tinkamas žodis atšiaurokai inžinierių koncepcijai, bet panaudokim jį tarp eilučių.
Daina Dubauskaitė 2015-01-19 12:15
Sausio 16-osios popietę dalinausi net 6 gerų veiksmų Vilniuje rekomendacijomis. Be abejo, lygiai pusę jų teko skippinti dėl to, kad naktis labai trumpa, bet įspūdžio – beveik vien tik gero – užteko, kad jau laukčiau kitos kalendorinės šventės.
Daina Dubauskaitė 2014-12-10 13:37
„Visą gyvenimą svajojau įrašyti albumą“, – antradienio vakarą nuo „Tamstos“ scenos rėkė Benas Aleksandravičius, ir taip, jis jį jau įrašė. Dar jis sakė, kad tai buvo geriausias ba. turo aštuoniuose Lietuvos miestuose koncertas – na, kaip ir priklauso paskutiniajam.
Daina Dubauskaitė 2014-11-24 12:18
Lyg ir turiningas, bet labiau keistas, nei geras buvo ką tik pasibaigęs savaitgalis. Kad namie nesėdėta, tai faktas – spėjau ir pakilti į 165 metrų aukštį, ir nukeliaut keliasdešimt metų atgal.
Daina Dubauskaitė 2014-11-20 11:39
Antroji 2014-ų pusė man labiau derlinga darbais, nei kelionėmis (apskritai už Vilniaus ribų), tad keturios naktys Berlyne buvo oho, kokios išlauktos. Vykom į pramogų sostinę, kaip visuomet, su vienu konkrečiu tikslu. Ir, kaip visuomet, pasimatymas įvyko su kaupu.
Daina Dubauskaitė 2014-11-12 07:36
Dabar net šiek tiek gailiuosi, kad taip ir nespėjau iš savo tasklist’o ankščiau išbraukt ir paagituot eit į Everlast koncertą „Lofte“, nes iš tiesų buvo labai gražus lapkričio 11-osios vakaras! Taip jau būna, kai mažiausiai planuoji, nusiteikinėji ir spėlioji. Kartais tiesiog sukrinta.
Daina Dubauskaitė 2014-11-06 09:08
Metų koncertas. Neabejoju, didžiajai Kongresų rūmuose susispietusios auditorijos daliai – nuoširdžiai. Žinoma, reklama ir „Vilniaus festivalių“ rengėjų įgūdžiai priviliojo ir tokių, kurie Philip Glass ir „The Philip Glass Ensemble“ koncerte apsilankė „iš reikalo“. Norėtųsi tikėti, kad tarp pastarųjų atsirado kompozitoriaus kūrybą įvertinusių teigiamai, nors komentarų teko išgirsti ir prieštaringų. Bet juos nustelbė ovacijos, ansamblį iškvietusios bisui, kurio, tiesą sakant, nesitikėjau.
Daina Dubauskaitė 2014-10-20 15:24
Visu šimtu procentų sudalyvauti nepavyko, nes reikia dar ir gyventi bei visus kitus Vilniaus veiksmus aplankyti, bet jaučiuosi iš „Penketų“ ir „Lofto“ drauge organizuotos kūrybinių industrijų konferencijos „What’s Next“ išsinešusi tikrai nemažai. Neužsirašinėjau sėkmės formulių, nes jų niekas ir nediktavo – turbūt jau visi išaugo iš vilties, kad tokiuose renginiuose juos išmokys, kaip užkariauti pasaulį. Labiau jau iškels klausimą, ar užkariauti reikia.
Daina Dubauskaitė 2014-10-13 15:02
Kiek paveltėdžiavusi praėjusį savaitgalį vėl suėmiau į rankas savo išeiginę nuotaiką ir pasileidau per Vilniaus naujoves. Negali jų vertinti neužsukęs ir į senbuves vietas – ir kartais visgi geriau likti prie patikrinto varianto.
Daina Dubauskaitė 2014-09-24 10:58
To paties, bet neregėti Vilniaus istorijos šįkart kiek užtruko, nes naujas sezonas atnešė ne tik laisvalaikio, bet ir pareigų kupiną naują kalendorių. Visgi įspūdžiai po praėjusio savaitgalio dar nespėjo pravėsti – buvo tris, nors iš tiesų net keturiskart nauja su „nowJapan“, „Sofar Sounds“ ir „Gėlių paviljonu“.
Daina Dubauskaitė 2014-09-15 13:15
Praėjusią savaitę, po naujo sezono starto tvano ir abejonių, ar tokia nuotaika nesibaigs su to sezono pradžia, daviau sau kasmetinį pažadą ir ateinančius savaitgalius planuoti taip, kad išnaudočiau visus Vilniaus paradinius, slaptus, neregėtus ir pamirštus kampus. Lyg būčiau turistė savam mieste. Nesiruošiu apleist ir pamėgtų vietų, žinoma.
Daina Dubauskaitė 2014-09-09 20:22
Vakar pasidalinau tūkstančiais ženklų apie praėjusio savaitgalio muzikinį turinį, bet dvi dienos buvo skirtos ir pokalbiams. Jau trečioji „Vilnius Music Week“ konferencija – pirmosios metu rinkomės kino teatre, antroji priėmė muziejuje, o šįkart susitikom ne tokioj meniškoj, bet visgi muzikalaus viešbučio „Comfort Hotel LT“ konferencijų salėje.
Daina Dubauskaitė 2014-09-08 12:50
Ketvirtadienį dalinausi asmeniniu rugsėjo 4-6 dienų kalendoriumi, ir savo pačios nuostabai planą pavyko įgyvendinti tik su labai nedideliais – ir tik pliusiniais – pakeitimais. Iš tiesų pasirinkimų, galimybių ir įspūdžių buvo net per daug – keturi festivaliai yra rimtas iššūkis tokio dydžio miestui, kaip Vilnius. O festivaliais viskas net nesibaigė.
Daina Dubauskaitė 2014-06-17 19:08
Pora dienų po savaitgalio „Sónar“ jau praėjo, šeši lapai muzikinių įspūdžių nugulė, tad epizodą uždarau ir žemiškesniais pasvarstymais apie šio festivalio privalumus bei trūkumus (šių nelabai daug). Taip, mano tikslas yra sutikti ten daugiau lietuvių, o jūs kaip pagalvojot?
Daina Dubauskaitė 2014-06-15 21:03
Viena ranka kroviausi daiktus, kita bandžiau sudėlioti paskutinių 12, beje, labai amerikoniškų, „Sónar“ valandų įspūdžius. Festivalio spaudos centras dar vykstant šokiams spėjo atsiųsti įspūdingos statistikos - 109 tūkstančiai lankytojų iš 99 šalių. Tiesa, renginiai čia iš viso penki – trys dienos ir dvi naktys, tad realus skaičius, matyt, kiek mažesnis. Bet prieš mažiau nei pusę paros šokdama „Chic“ koncerte jaučiausi lyg tarp milijono.
Daina Dubauskaitė 2014-06-14 13:16
Dvi trečiosios „Sónar“ maratono įveiktos. Naktį keliaujant per Barseloną namo buvo gaila dėl nepilnai įvykdytos programos, bet prisiminus viską, kas įvyko per 12 festivalio valandų, nuotaika bemat susitvarkė. „Sónar by Day“ plius „Sónar by Night“, arba penktadienis dviejuose milžiniškuose parodų centruose.
Daina Dubauskaitė 2014-06-13 13:17
Pirmas vaizdas, ketvirtadienio rytą patekęs į akis Barselonos oro uoste – burgerinės kampe sėdėjęs ir bulvytes kapojęs Damian Lazarus. Atrodo, jam ši savaitė baigėsi vos prasidėjusi, bet apskritai miestas lūžta nuo skrajučių, plakatų, slaptų ir atvirų vakarėlių, lineup’ų, showcase’ų, get togetherių. O labiausiai nuo 21-us metus vykstančio pažangiosios muzikos ir naujosios medijos festivalio „Sónar“.
Daina Dubauskaitė 2014-04-22 14:41
Dešimt metų gali atrodyti visai nedaug, bet kai paskaičiuoji, kad kiekvienus metus sudaro virš pusšimčio savaičių, vadinasi, tiek pat ir pirmadienių, kokie 500 vakarų (tiesa, buvo ir atostoginių mėnesių) – jau visai solidu. „Minimal Mondays“ savo dešimtmečio jubiliejumi netyčia ėmė ir aplenkė pirmuosius namus – „Stereo 45“, kurie minėjimą rengia šį penktadienį.
Daina Dubauskaitė 2014-03-31 12:53
Garso kokybė – svarbus dalykas, jei į renginius eini dažniau nei kartą per metus. Nes ausis norėsis turėti ir senatvėje. Nuo šiandieninės šokių muzikos praktiškai neatsiejamo žemo boso reikaluose tai dar svarbiau. Ir „Soundboys.lt“, bent jau kol užsiėmė garso priežiūra renginiuose, tai deklaravo.
Daina Dubauskaitė 2014-03-17 11:28
Dar kartą su gimtadieniu „manoMUZIKA“ kolektyvą – geresnės dovanos trečiojo gimtadienio proga, nei turbūt mėgstamiausia redakcijos grupė, išvedus kokį nors matematinį vidurkį, nelabai gali būti. Nebent festivalis su visų mėgstamiausiais, bet čia gal kokiam 15-am. Šeštadienį buvo danai „When Saints Go Machine“, ir „Loftas“ dainavo kartu su jais.
Daina Dubauskaitė 2014-03-12 13:54
Vieniems ilgo savaitgalio gero oro arba alkoholio liūne finišas, kitiems trumpa poilsio stotelė – kovo 11-a šiemet buvo vaiskiai graži ir, sudėjus daugelį faktorių, tikrai svarbi diena. Pasibaigusi kameriniu Umiko koncertu „ŠMC Kavinėje“. Ar, tiksliau, naujos programos pristatymu.
Daina Dubauskaitė 2014-02-19 16:16
Pernai aš pavydėjau savo kolegei Dovilei, kai ji pranešė su vyru skrisianti į Paryžių klausyti „Moderat“. Tuomet netikėtai man teko ją nuliūdinti, kai Apparat pateko į avariją, o turas buvo nukeltas. Galiausiai kelialapiai sukrito taip, kad į perkeltą koncertą Montmartro papėdėje išskridau aš, o ji laukia koncerto „Sonar“. Aš šiandien jau šiek tiek laimingesnė ir antrąkart klausau namo parsiskraidintą plokštelę, Dovilei teks pakentėti iki birželio.
Daina Dubauskaitė 2014-02-10 11:49
Atšiaurios muzikos festivalis, gaila, vyko prie pliusinės temperatūros. Prisiminus kad ir trečiąjį „Speigą“, kuomet daužė minus dvidešimt, tuomet buvo kažkaip tikriau, bet čia kaip su vasaros festivaliais, kuriuose lietus headlinerių nesirenka. Ne apie tai. Apie muziką ir tai, kas aplink ją buvo penktadienį „Kablyje“.
Daina Dubauskaitė 2013-11-25 14:45
Tel Avivo kryptis – kol kas ne pats populiariausias variantas ilgajam savaitgaliui, bet, jei „Wizz Air“ palaikys kainų politiką, manau, turi šansų pasivyti senąją Europą. Po kelių dienų aname krašte galiu drąsiai raginti visus nebevažiuoti penktą kartą į Berlyną ar Londoną, o verčiau pamatyti kai ką galvą jaukiančiai naujo. Ir seno.
Daina Dubauskaitė 2013-11-20 12:51
Gana netikėtai pačiai sau šeštadienį popiet šokinėje „Soul Box“ salėje vos radau kur atsisėsti. Veidai šviesūs, jauni, daugelis nepažįstami iš diskotekų – visi susirinko į VšĮ „Mokslas ir menas“ seminarą „Technologijos, pakeitusios muzikos industriją“, tiksliau, pirmąją jo dalį „Technologijų įtaka muzikos stiliaus raidai“. Viskas skamba labai sudėtingai, bet iš tiesų taip nebuvo. Nors buvo apie ką susimąstyti ir dėl ko aukštai kelti ranką. Buvo diskusijų!
Daina Dubauskaitė 2013-11-18 15:27
Būna taip – atrodo, dalykas visumet pašonėje, bet niekaip nesusipažįsti artimiau. „Vilnius Mama Jazz“ štai ką tik įvyko jau 12-ą kartą, o aš jame iki šiol nebuvau buvusi. Apskritai su džiazu artimo santykio nepalaikau, nors nesakau, kad nenorėčiau. Ypač po tokių užtikrintai įkvėpusių atradimų.
Daina Dubauskaitė 2013-11-04 13:05
Keturi penktadieniai iš eilės gali neblogai išbalansuoti, bet sugebėjau į ilgojo savaitgalio pramogas pažiūrėti itin koncentruotai, tad įspūdžiai patys šilčiausi, kaip atsvara liūdniausiam metų mėnesiui.
Daina Dubauskaitė 2013-10-28 15:49
„Atėjau pažiūrėti, kuo šiuolaikinis jaunimas gyvena“, - paklaustas, ką čia veikia, man šeštadienį naktį tarė buvęs kolega, kambario draugas, o gyvenime – rašytojas ir filosofas. Bijau, kad tikrai ne renginyje „Elektronaktis“ reikėjo šiuolaikinio jaunimo ieškoti.
Daina Dubauskaitė 2013-10-21 10:01
Jau ko gyvenime trūksta, tai laiko – tikiuosi, penktadieninis alva noto koncertas netaps vieninteliu „Gaidos“ epizodu man šiemet, bet jei ir taip, tai emociniai lūkesčiai jau išpildyti ir viršyti.
Daina Dubauskaitė 2013-10-14 12:44
Nusprendžiau savaitgalį paskirti dar arba seniai nelankytoms vietoms, ir planas pavyko. Nuo kokteilių barų be iškabų iki ne tokio ir nelankyto profsajūzo. Pirmyn!
Daina Dubauskaitė 2013-10-07 11:35
Po apsilankymo penktadienį „Kablyje“ pagalvojau, kad keturių salių reivai – jau praeitis. Kažkaip net liūdna buvo pasidarę, daug darbo, daug atlikėjų, o jie turi groti 15 žmonių publikai.
Daina Dubauskaitė 2013-10-03 10:24
Kol aš po koncerto „Lofte“ grįžau namo, pamiegojau ir nusigavau iki balto lapo, visi svarbiausieji apie „Editors“ jau buvo parašę. Nieko nuostabaus – britų grupė žinoma jau dešimtmetį ir užsitarnavusi savo vietą ne viename tope ar sąraše, tinkama epitetams ir pagyrimams.
Daina Dubauskaitė 2013-09-16 10:09
Pagalvojau (tiesa, nieko naujo nesugalvojau), kad labai sunku yra padaryti tikrai gerą ir įdomu renginį, kuris dar ir atsipirktų taip, jog būtų verta stengtis. O atsipirkti turi, nes nereikia remti kažkokios mistinės ir gal neegzistuojančios kultūros, jei jos nenori remti visų pirma tie, į kuriuos ta kultūra orientuota.
Daina Dubauskaitė 2013-09-09 09:51
Laikydamasis taisyklių nebūtinai kažką pasieksi, ir tikrai nieko nepasieksi kopijuodamas sėkmės istorijas. Vilnius nėra Londonas, ir netgi ne Talinas. Muzikos ir jos verslo istorijoje, besitęsiančioje čia ir dabar, dalyvauja daug puikių žmonių, ir būtent dėl jų ši industrija – ar postindustrija – gyvuoja.
Daina Dubauskaitė 2013-08-27 12:30
Wasted Gaze nusipirko gitarą. Vaiper uždainavo. Cherry On Top jau ir taip dainavo, bet dabar ėmėsi house. Münpauzn suprato, kad reikia peržengti komforto zonos ribas. Justicious nori keisti savo rutiną, ba. gal net pasikeitė kaip žmogus, o Fingalick patyrė sakralių išgyvenimų.
Daina Dubauskaitė 2013-07-15 17:06
Gal aš per daug noriu ir įsivaizduoju ar per mažai ūliavoju, bet „STRCamp“ mano ekspektacijas įvykdė tik iš dalies. Daug vilčių, labai taikus stovyklinis vaibas, bet muzika, kuri deklaruota pirmoje vietoje, man miške netoli Molėtų pasirodė ne tokia jau ir pirma. Tiesa, savo noru festivalyje praleidau tik 10 šeštadienio valandų, ir gerai suprantu, kad taip pilnos patirties susirinkti ir neįmanoma.
Daina Dubauskaitė 2013-07-08 11:09
Jei tau kas nors sakė, kad Lietuvoje pramonė žlugusi, aukščiausias kalnas – žemesnis už TV bokštą, o plaukimo čempionus turime auginti išeivijoje, jie buvo iš esmės teisūs. Bet atėjus nakčiai realybė dažnai išsiverčia į kitą pusę. Net nebūtinai nakčiai, jei kalbėsime apie trečiąją pavadinimo dalį – baseiną. Bet iki jo dar reikia nuplaukti.
Daina Dubauskaitė 2013-06-27 12:12
Taip, vasaros savaitgaliais Vilnius vėdinasi ir ilsisi bei džiugina tik ištikimiausius betonui ir turistus. Labai gerai. Tada poilsis sostinėje geriausias. O štai darbo dienų vakarai tokie turiningi, kad tik spėk kursuoti tarp nutrintų ir dar neatrastų kiemų, terasų, centrų ir užkaborių.
Daina Dubauskaitė 2013-06-18 17:08
Dešimt metų planuotą vizitą į Barseloną birželio įkarštyje kartu su dešimtimis tūkstančių bendraminčių kiek pakoregavo prancūzų streikuotojai, bet net ir susiaurintas planas pavyko. Juk Barselona švenčia apskritą parą. Festivalio „Sonar“ metu, ir prieš, ir po – ypač.
Daina Dubauskaitė 2013-06-03 11:40
Dežavu. Stipriau ir užtikrinčiau (taip pat ir gausiau) šiemet vasarą pasitiko „Loftas Fest‘13“, bet, kaip ir kiekviename vietos ir pagrindinės minties nekoreguojančiame festivalyje, pasikartojimų čia buvo labai daug. Iš esmės laiką praleidau taip pat neįpareigojančiai smagiai, kaip pernai – daug pažįstamų, daug kalbų, daug juokų, picos ir alaus, na, tik muzikos MAN ir MANO galėjo būti daugiau, bet tai aš žinojau iš anksto.
Daina Dubauskaitė 2013-05-27 12:36
Ir vėl savaitgalis ketvirtadienį pradėtas, tik šįkart iki šeštadienio nebeištempiau. O būtų buvęs simboliškas painiai trumpas maršrutas nuo „Ministry of Echology“ iki „Dubenėlio“.
Daina Dubauskaitė 2013-05-15 15:45
Antradienis buvo „Lofte“, ir šįkart, turiu pripažinti, 4 su puse valandos jame prailgo ne taip baisiai, kaip stebintis apdovanojimais „T.Ė.T.Ė“.
Daina Dubauskaitė 2013-05-13 15:41
Atsakymas į mįslę pavadinime labai lengvas – savaitgalis. Neabejoju, kad artimiausius tris mėnesius tai taps įpročiu ir aikčiojimų nebekels. Kol kas nuogos blauzdos, pledai, strazdanos ir jokių rankovių yra fantastika.
Daina Dubauskaitė 2013-05-06 15:02
Penktadienį formulė renginiuose buvo maždaug tokia. Lauke – 60%, prie baro – 30%, šoka – 10%. Generalizuoju, bet tendencija tik stiprės. Beliko atidaryti „Vasaros terasą“, ir klubai pamažėle išeis atostogų. Ar bent jau sumažins apsukas iki minimumo, jei to dar nepadarė. Kaip ir kasmet.
Daina Dubauskaitė 2013-04-29 15:38
Taigi! Savaitgalis – puikus, su daug sekmadieninių apmąstymų ir pažadų sau. Prasidėjęs įvykiais jau ketvirtadienį ir pažėręs tikrai plačią nuorodų puokštę visiems skoniams. Aš asmeniškai net šešių pavadinimų renginius spėjau aplankyt.
Daina Dubauskaitė 2013-04-15 17:57
Oh! Kas prieš kurį laiką prasidėjo Klaipėdoje ir virto ilgomis eilėmis Vilniuje dar nesutemus? Kas kurį laiką tylėjo ir praėjusį penktadienį pakvietė ne-dar-vienai-nakčiai-kažkur-mieste-su-visais? Man „Dance Macabre“ buvo pirmas kartas, ir dėl to galiu gailėtis neatradusi anksčiau, bet galiu ir džiaugtis, kad įspūdis buvo toks vaiskus.
Daina Dubauskaitė 2013-04-02 13:11
Kažkodėl tokia tradicija susiklostė, kad į renginius Kaune vykstu šoferio teisėmis. Jau ne pirmi metai – iš tiesų tai tik į gera, nes pamatai ir įvertini tikrai daugiau, gal tik pavargsti kiek labiau, bet ne kitos dienos sąskaita. Žodžiu, didysis penktadienis. 15-as „Red Bull Music Academy“ gimtadienis ir Tiga. Ir „Metal on Metal“. Ir „Radistai“. Pirmą kartą savo bloge parašiau šį pavadinimą.
Daina Dubauskaitė 2013-03-25 20:35
Žiemiškų pavasario pramogų tvarkaraštis buvo per kupinas, kad išpildyčiau jį šimtu procentų. Bet ir ta pusė norėtų įvykių buvo tokie geri, kad įspūdžio sukelta šypsena vis dar laiko pakėlusi nuotaiką.
Daina Dubauskaitė 2013-03-21 11:36
Berlynas! Geriausia vieta trumpai atostogai nuo darboholizmo. Tikrai, man asmeniškai ši didelė ir kartu maža sostinė mielesnė už londonus, romas ir paryžius. Gal tik Barselonos oras pridėtų papildomų taškų, bet ir žiemą čia gali viską. Gali dvi paras neišeiti iš klubo. Gali per tas pačias dvi paras išragauti dešimt pasaulio virtuvių. Ar dvidešimt alaus rūšių. Ar tortų. Ar pasimatuoti dešimt panašių, bet skirtingų vietinių dizainerių paltų. Viską, visur, su visais ir visada.
Daina Dubauskaitė 2013-03-04 20:21
Pribambėjau apie šeštadienį, bet gi daug svarbiau yra tai, kas vyko penktadienį! Bent jau man. Ir visiems tiems, nepagailėjusiems kitos dienos ir sušokusiems batus, kulnus, šortus, dar ką nors. Prosumer viešnagė „Opium“ – nors metų vakarėlių būna tikrai daug, šis jau piramidės viršuje.
Daina Dubauskaitė 2013-03-04 12:05
Kas bendra tarp „Mondayjazz“ ir „Erkės maiše“? Arba tarp festivalio „Velnio akmuo“ ir Umiko? Tarp Sharkeen.lt ir Mario Basanov? Galėčiau tęsti, bet trijų pavyzdžių, manau, visiškai pakanka, kad suprastume, jog apdovanojimai „T.Ė.T.Ė“ nieko nevienija.
Daina Dubauskaitė 2013-03-01 11:34
Ne, „Los Turbos“ nėra beisbolo komanda, kaip galbūt gali pasirodyti atlikus tingią paiešką feisbuke. Tai yra nauja vilnietiškai kinematografinė psyco-surf-rock-billy grupė, kuri, labai gali būti, vakar atliko vos antrąjį savo koncertą. Pirmasis buvo vasario 15-ą „Soul Box“, o paskutinį žiemos vakarą ką tik iškepti ką tik iškepto projekto gerbėjai noriai vyko oro uosto link ir būriavosi Kirtimų kultūros centre.
Daina Dubauskaitė 2013-02-25 15:28
Nors iš esmės tris savaitgalius atostogavau nuo Vilniaus, praėjusį penktadienį atrodė, kad niekur nė nebuvau pasitraukusi. Viskas kaip visuomet. Ir laisvadieniai būtų buvę „kaip visada“, su tais pačiais labiau prie pozos, o gal prie meno, „Cafe de Paris“ ir „ŠMC kavinėje“ ar labiau prie išskridimo „Opium“, jei ne vienas netikėtas džiugesys šeštadienį.
Daina Dubauskaitė 2013-02-20 18:10
Sausio 25-ą Vilniuje viešėjo rusas OL (turėjo ir Lapti atvykti, bet tos biurokratinės sienos viską gadina). „Nike Air Max Urbana“ kedai kaip visada buvo sukti, o „SoulBox“ interjerą tąnakt puošė netgi karšti vafliai. Dar iki šokių su OL susitikome GRLA šaunuolių showroom’e, kur buvom panardinti į sofą. Kartu su „Urbana“ serijos (ir ne tik) idėjiniu vadu Vaiperiu, kuris net labai palaikė morališkai.
Daina Dubauskaitė 2013-01-17 09:09
Nors nuo klausytojų ir žiniasklaidos puikiai sutikto Vyginto Kisevičiaus suburto projekto „Kurak“ debiuto praėjo vos mėnuo, į jų muziką, iš Lietuvos Radijo studijos sklidusią „LRT Opus“ bangomis, trečiadienį pavyko įvertinti lyg naujomis ausimis. Žinoma, jaukiai vintažinė studija – tai ne skandinaviška „Menų spaustuvės“ askezė, o ir pati „Kurak“ kūryba šiandien skamba jau drąsiau.
Daina Dubauskaitė 2013-01-14 11:49
Penktadienį popiet publikuotą savaitgalio veiksmų planą išpildžiau šimtu procentų – nedažnai taip pasitaiko, kad planetos sukristų idealiai! 750 kilometrų ir keturi vertingi įvykiai mano dienoraštyje.
Daina Dubauskaitė 2013-01-06 14:24
„Tuščiausią vakarą pasirinkai“, – vos mane išvydęs replikavo dar nuo pirmojo „Exit“ prie Kauno pilies laikų pažįstamas kaunietis. „Bet dėl muzikos“, – iškart radau ką atšauti. Taigi, pirmas metų penktadienis ir prieš savaitę atvertas vilnietiškasis, jau trečiasis (neskaitant Palangos, bet ten kitos dimensijos) „Exit“. Priminsiu, kad Kauno centre paskutinis vakarėlis vyko 2011-ųjų birželį. Pusantrų metų pasiruošimo.
Daina Dubauskaitė 2013-01-02 16:24
Asmeninių albumų, renginių, DJ ir kt. topų nemoku rinkti, tad sudėliojau šiek tiek linksmos statistikos. 35 tūkstančiai unikalių skaitytojų negali klysti.
Daina Dubauskaitė 2012-12-17 11:48
Man nešalta. Ir iš vidaus, ir išorėje kaitina geri aplink vykstantys dalykai, kurie, temperatūrai krentant, tik įgauna didesnį pagreitį. Kol kas gruodis – visiškas stebuklų metas.
Daina Dubauskaitė 2012-12-14 22:15
Ankstyva penktadienio pradžia – daugiau nei pusė likusio savaitgalio nuotaikos gaminimo darbo! Menų spaustuvėje pirmiesiems (galima sakyti, išankstiniams) gerbėjams prisistačiusio naujo jau pažįstamų talentų projekto „Kurak“ nariai, tikiu, tokiu penktadieniu, liko daugiau nei patenkinti. Juk gėlės į sceną ėmė plaukti vos programai įpusėjus.
Daina Dubauskaitė 2012-12-03 00:47
Slow Magic albumą „▲“ tryniau pastaruosius kelis mėnesius, „Feel Flow“ ir „Magic“ garbingai įklijavau į savo negrabias kompiliacijas – pasigrojimus. Tad, be abejo, įvykio iniciatoriui Pijui (tai jis spalį pakvietė XXYYXX su Giraffage) paskelbus apie visada vasariško ir vis dar šviežio amerikiečio viešnagę Vilniuje, buvau viena pirmųjų, paspaudusių „attending“.
Daina Dubauskaitė 2012-11-26 12:35
Oho, pastarasis „Būta“ įrašas atsirado prieš mėnesį, bet jis net nesiskaito, nes iš Paryžiaus. Vilniaus gatves paskutinįkart aprašinėjau dar „Green Night“ dažams nenusiplovus.
Daina Dubauskaitė 2012-11-08 00:13
„Kviečiam tave į „HP Connected Music“ pristatymą Paryžiuje“, - prieš gerą mėnesį pranešė man elektroninis paštas. Ką čia į tokį kvietimą beatsakysi? Ta proga antradienį išvykau kūrybinių atostogų į Prancūzijos sostinę, ir jau po kelių valandų prisėdusi konferencijų centre „Maison de la Mutualité“ stebėjausi, kaip įdomiai sugalvota muzikinius programos intarpus ne leisti iš anksto įrašytus, o dainuoti gyvai.
Daina Dubauskaitė 2012-10-01 11:02
Niekas taip nepriverčia to sielas nakčiai pardavusių būrelio piktintis ir sunerimti, kaip įvairūs masiniai renginiai, į miestą ištraukiantys visus kitus. „Juk miestas mūsų, barai mūsų, ko čia lendat“, – neneikit, dažnas esat taip pagalvoję.
Daina Dubauskaitė 2012-09-24 16:37
Pastaraisiais pirmadieniais sunku suregzti rišlius pasakojimus, nes jaučiu, kad Vilnius šiuo metu vegetuoja tarp šilto ir šalto, tarp išorės ir vidaus, gal net rūsio.
Daina Dubauskaitė 2012-09-10 12:11
Nėra lengva išeiti iš komforto zonos, ypač kai joje buriasi visi naktiniai pažįstami, skanūs barmenai ir kiti užtikrinto laisvalaikio teikėjai. Ir dar tokiame Vilniuje, kur ta zona iš esmės tėra viena. Visgi pirmųjų rudens savaitgalių šviesuliai man užsidegė ne Islandijos ar Vilniaus gatvėse ir net ne Gedimino prospekte, kur spąstai pastaruoju spendžiami pramoniniais kiekiais.
Daina Dubauskaitė 2012-08-31 10:39
„Kada baigsis koncertas? Mieste tuščia. Umiko „Soulbox“ tuščia“, – liūdnokai rašė man draugė šiąnakt prieš pirmą, bet tam jaunuoliui varno juodumo garbanomis juk neįsakysi.
Daina Dubauskaitė 2012-07-31 11:06
Sekmadienio vidurdienį kabarojantis į autobusą, visą savaitgalį prastūksojusį Vyslos pakrantėje, užklupo pirmieji lietaus lašai ir vėjo gūsiai. Dvi paros kaitros smegenyse ir smėlyje, dvi paros elektroninio džiaugsmo. Ketvirtas mano kartas „Audioriver“ ir vėl pakrovė gerais, kokybiškais, skambiais prisiminimais. Su „Minimal.lt“ suorganizuotu šimtu draugų jie dar ryškesni.
Daina Dubauskaitė 2012-07-16 10:26
Pasirodo, ir mieste galima visai turiningą savaitgalį sukombinuoti, ištaikius vieną laisvą tarp tundrų, jagų, audioriverių ir kitų pajūrių. Nors užvažiuoti šaukė iš draugų festivalio į platesnio pažįstamų rato sueigą išvirtusi „Jamaika“ bei ta pačia kryptimi išvykęs sostinės ir viso pasaulio lietuvių jaunimas, penktadienį pasirinkau Gedimino prospektą ir jo prieigas.
Daina Dubauskaitė 2012-07-11 10:18
Šis įrašas nebus mano bloge (o ir ne tik jame) įprastas nuoseklus ilgojo savaitgalio įvykių atpasakojimas. Oras Dūburyje ir vėl buvo nuostabus, grojo daug įdomesnių ar nuspėjamesnių atlikėjų, sutikau smagių žmonių ir nuotaika negalėjo būti bloga. Bet grįžtant namo neapleido – ir vis dar neapleidžia – mintys apie tai, kad „Tundra“ yra labai toli nuo mano svajonių festivalio. Pasistengsiu trumpai.
Daina Dubauskaitė 2012-07-02 11:51
Geriausias mano sprendimas praėjusią savaitę buvo penktadienį atsistoti, išeiti iš ofiso ir patraukti į geležinkelio stotį, ten sėsti į traukinį Klaipėdon ir po keleto valandų išlipti jau beveik vakarėlyje. Beveik dvi paros joduoto oro ir pagaliau, po nesuskaičiuojamų vizitų alternatyvioje uostamiesčio naktyje, pamatyta ir ta kita. Sakyčiau, net ta tikroji!
Daina Dubauskaitė 2012-06-25 10:58
Praėjusią savaitę pradėjau nuo skaičiavimo, kelintą kartą toje pačioje vietoje vykstantį festivalį lankant viskas tampa atpažįstamai gerai. Šįkart viskas atvirkščiai, nes miesto reikalas „Loftas Fest“ pristatė, sakyčiau, net ne pirmą, o beta versiją. Lyg pritrūko dar savaitės pasiruošimui, lyg žvaigždės ne iki galo palankios. Na, sudėjus visus pliusus ir minusus rezultatas labiau raginantis dirbti toliau, nei nuviliantis. Muzikos apžvalga tilps visuose punktuose po truputį.
Daina Dubauskaitė 2012-06-18 13:55
Trečias kartas mano festivalinimo biografijoje kažkodėl kritinis. „Satta Outside“ štai po tiek vasarų persikėlė iš Smiltynės į Jachtklubą, Roskilę Danijoje taip pat lankiau lygiai triskart ir vėliau iškeičiau į kitus, „Audioriver“ šiemet, sulaužydamas ir todėl tik užtvirtindamas taisyklę, man bus jau ketvirtas, ir dalį būsimų nuotykių tikrai galiu nuspėti. Trečiąkart ieškodama nuorodų į Pakretuonę penktadienį irgi galvoje turėjau susidėjusi savaitgalio gaires – pusės nepamatysiu, tą susitiksiu, ano sulauksiu, dar kažką atrasiu ir taip toliau. Viskas taip ir buvo. Septintos „Sūpynės“ visapusiškai gausesnės, nei bet kurios iki šiol, ir tuo pačiu dar jaukesnės bei draugiškesnės.
Daina Dubauskaitė 2012-06-11 13:55
Jau buvo galima suprasti iš vasaros plano prozos ritmu, kad Vilniuje daug savaitgalių iki rugsėjo tikrai neplanuoju praleisti. Ką tik prašėlęs buvo gera, labai gera įžanga į festivalinius išvykimus iš miesto, galvos bei kūno. Tarp kertinių šiuo metu nakties taškų ir su tobula sekmadienio atgaiva. Ar atgaila?
Daina Dubauskaitė 2012-05-21 10:32
Koncentruotai, nepaisant labai ilgo ir-vis-tiek-ne-viską-spėjom šeštadienio, sudėliotas savaitgalis, kuriame tilpo ir jau beveik baigta knyga, ir sendaikčių turgus, ir, aišku, dvi-trys-ne-daugiau-šešių diskotekų. Nuo dvimantro aukšto iki fotelio. Ir su muzika gatvėse, o jūs kaip manėt?
Daina Dubauskaitė 2012-05-14 10:22
Ir vėl keturi iš eilės vakarai ne virtuvėje. Ne viskas, deja, gryname ore, bet ir subtropinių, ir areninių patyrimų buvo tiek, kad pakaktų keletui savaitgalių.
Daina Dubauskaitė 2012-05-07 09:46
Nei pakarta, nei paleista. Nei įdomu, nei namo norisi. Nei šiaip, nei taip. Na, tokių savaitgalių neišvengsi, o ir neverta. Kažkoks laukimo periodas, kuris baigsis, manau, grįžus kaitrai.
Daina Dubauskaitė 2012-04-30 07:18
Praėjusį savaitgalį pradėjusi ketvirtadieniu tradiciją pratęsiau ir šįsyk. Tiesa, akademinius atradimus išmainiau į seną gerą gimtadienio balių. Penktadienio išvakarės po truputį kaistančioje „Soul Box“ terasoje ir netikėti festivaliniai aidesiai jau kiek atvėsus viduje! Neperdedu dėl „netikėti“ – tiek man, tiek baro darbuotojams, tiek turbūt patiems sveikintojams.
Daina Dubauskaitė 2012-04-24 08:52
Laikas įsibėgėjo, nors dienos ir ilgėja – jei taip ir toliau, labai greitai susitiksim šokiuose kam per pem. Nespėji apsidairyti, jau savaitgalis, vos kojas apšyli po baru, jau vėl esi tarnyboje.
Daina Dubauskaitė 2012-03-26 09:26
Man patinka! Gerų renginių ir, dar svarbiau, gero laiko juose banga vis nežada nuslūgti. Du nieko bendra (net ir publika labai aiškiai pasiskirstė) tarpusavyje neturintys savaitgalio cirko numeriai – penktadienį šokdinęs vokiečių elektronikos senbuvis Move D ir šeštadienį ašaras šluostęs britų naujokas Jamie Woon.
Daina Dubauskaitė 2012-03-19 08:56
Yeah! Savaitgalis sostinėje – ne iš paprastųjų. Ir jei penktadienis buvo margas ir svaigus it karuselė su vizitu naujumu dar kvepiančiame bare „Jackie“ (tamprūs ryšiai su „Vienuolyno kiemu“, nemokamas stalo futbolas, house, iškabos ieškoti „Gringo“ kaimynystėje Vilniaus g.), netyčiniu užklydimu į pankų „Avarinis įėjimas“ koncertą „XI20“ ir gimtadieniu fasadinėje „Kablio“ pusėje; pustuščiu „Boogaloo“, miglotu „Opium“ ir „GusGus“ nariais, ramstančiais „The Room“ sienas... Tai šeštadienį kokias aštuonias valandas praleidau vienoje vienintelėje vietoje – „Soul Box“. Ir nepasakyčiau, kad gailiuosi.
Daina Dubauskaitė 2012-03-13 08:49
Taip ir neįsibėgėjęs penktadienis bei ankstyvas šeštadienis. Daug žadėjęs trečiasis „Silence“ gimtadienis „Ūkio banko teatro arenoje“ iš pradžių kiek paerzino, bet susiėmė ir keliolikos savo amato meistrų dėka tapo renginiu, kurio nepakartosi, ir kurį kai kam greičiausiai norisi kopijuoti. O tai labai gerai.
Daina Dubauskaitė 2012-02-27 09:16
Šįryt per ZIP FM klausiau, kaip net juokingai muzikantų negerbia rytinės jų laidos vedėjas. „Neformalai, šitų nežinau, šitus gal reikės paklausyt, šiti tai aišku laimėjo, nes mano draugai arba mūsų stoty dirba“.
Daina Dubauskaitė 2012-02-20 09:54
Patinka man tokie penktadieniai, kai nors rimtų pasirinkimų kalendoriuje – visa sauja, užtikrintai imi pirmą ir jau vienuoliktą užėjus supranti, kad nieko geresnio tąvakar neberasi. Ir net nebenori ieškoti. Dubstep.lt ir „Soundboys“ suręstas kroatiškai britiško „Outlook Festival“ pristatymas (įvykęs ne be tamprių Mark Splinter ryšių su tėvyne) būtent toks ir buvo. „Lofte“ užtrukau geras tris valandas ir pabaigos nelaukiau tik todėl, kad ten tikrai per mažai vietos poilsiui.
Daina Dubauskaitė 2012-02-13 10:50
Vasario 11-ąją mano smegenų dalis, atsakinga už naujos informacijos pasisavinimą, be poilsio dirbo nuo dešimtos ryto iki trijų nakties. Išvada – trylika valandų miego pasitinkant darbo savaitę. Antroji „Baltijos elektronika“ ir trečiasis „Speigas“ nepraeis be pėdsakų, bent jau mano asmeninėje erdvėje.
Daina Dubauskaitė 2012-02-06 10:55
Kokia temperatūra, jūs ir taip visi žinot, nėra čia ką ir bepridurti. Telieka pastebėti, kad savaitgalį pokšėjo ne tik tvoros, bet ir seni bei jauni kaulai, todėl vakarėliai nebuvo tokie sausakimši, kaip galbūt galėjo būti staigaus atšilimo atveju. Na, bet kas tikrai norėjo, tas rado ir muzikos, ir purvo, ir dūzgių, ir draugų.
Daina Dubauskaitė 2012-01-30 14:24
Speigas tikrai nėra kliūtis nuotykiams, juk eilėje prie klubo užtrunki daug trumpiau palyginus su kūnų šilumos dalinimusi šokių aikštelėje. Du punktai – „Gargaras“ ir „Satta“ – numatyti dėl skirtingų priežasčių, abu aplankyti labai pozityviai. Visų pirma sveiki atvykę į Kauną!
Daina Dubauskaitė 2012-01-23 10:07
Su Naujais! Aha, vakar buvo dar viena proga kalendoriuje, o šiandien kinų išmintis pataria elgtis sveikai ir dorai, negerti, nevalgyti mėsos ir taip toliau. Pirmadienis, neturėtų būti sudėtinga, nebent nueisi į „Minimal Mondays“ ir nusidėsi visu gražumu, o slinkdamas namo užkliūsi už kebabo. Senovės kinai buvo senovėje, o 2012-aisiais kiekvienas gyvenam savo ritmu. Diskotekinam – taip pat. Jei labai reikia – tai ir pirmadienį, ir antradienį.
Daina Dubauskaitė 2012-01-16 09:24
Pastarąjį kartą diskotekinau per Kalėdas (na, neskaitant trumpo naujametinio užsukimo į „Plum Bum Bar“), ir Kauno abrikosai, baigęsi septintą ryto, buvo labai skanūs. Pirmąjį 2012-ųjų savaitgalį ilsėjausi, šis jau kvietė eit laukan visom pasaulio kryptim. Pasirinkau vos vieną, ir ji buvo tokia graži, kad džiugina iki dabar. Pats tas įžangai.
Daina Dubauskaitė 2012-01-02 11:34
Pagaliau sausis! Ilgai laukta metų pradžia, tikiu, bus pagrindas dar smagesniam pavasariui, vasarai, rudeniui ir vėl žiemai. Kiekvieni metai geresni ir nuotykingesni už praėjusius, ar tik man vienai taip atrodo?
Daina Dubauskaitė 2011-12-19 09:57
Ou! Ar tik ne šešios savaitės praskriejo nuo tada, kai paskutinį kartą pasakojau apie Vilniaus patamsius. Nei atostogavau, nei ką – gal kiek daugiau laiko praleidau namuose, be to, per daug nesusižavėjau nei vienu įvykiu. „Jazzanova“ grojo ir neprigrojo iki mano sielos gelmių, abu Intakz ir draugų skambūs bandymai „48 ceche“ buvo nykiai tušti, su Oliver Deutschmann ir „+++“ armija į „Soul Box“ net nelindau – kažkaip per dažnai ta vieta ėmė kviesti mane ir mano aplinkos žmones. Bet buvo daug teatro, kino, aplinkinių miestelių ir kitų skaidresnių, nei nakties tamsa, įvykių. „Laisvalaikis minus vakarėliai“, kaip sako viena iš įdomesnių Djscene.lt forumo temų.
Daina Dubauskaitė 2011-11-02 11:49
Žinią, kad jau reikia į darbą, šįryt sutikau labai nepalankiai. Keturios dienos – tiek poilsinės, tiek reivinės – atpratino nuo pareigos jausmo. Ir tik faktas, kad ateinančios išeiginės bus keliagubai trumpesnės ir ramesnės, kiek įkvepia šios savaitės visiškai nenurašyti. Taigi penktadienis, šeštadienis, sekmadienis, pirmadienis. Vilnius ir jo apylinkės.
Daina Dubauskaitė 2011-10-26 23:06
Pirštu vesdama per festivalio „Gaida“ programą pirmąkart sustojau būtent ties pavadinimu „Elektros lempučių muzika“. Atėjus renginio dienai ėmiau abejoti, nes mintis apniko varginančio triukšmo spektaklio vaizdiniai. Bet, kadangi bilietus šiais laikais pirkti taip pavojingai paprasta, perkrovusi sistemą po savaitės vidurio darbadienio jau mindžikavau prie ŠMC.
Daina Dubauskaitė 2011-10-24 11:32
Ir dangaus kūnai, ir kalendoriaus įrašai rodė, kad išeiginės bus kaip niekad šventiškos. Trys gimtadienio puotos, vienas gimimas, vienas festivalis ir kiti verti antspaudo ant vidinės riešo pusės dalykai. Patiko man labai mažai kas, bet privalau visa tai nurašyti mentalinei savijautai. Nes žmonės aplink buvo laimingi ir patenkinti.
Daina Dubauskaitė 2011-10-17 21:28
Pasakyta-padaryta. Penktadienį dar šmėžavau sostinėje, bet neužstrigau jokiose pinklėse. O kitą rytą, kaitinant spalio saulei, susikroviau diskotekininkų bagažą ir išvykau tėviškėn. Kaunas dienos metu nelankytas jau net nebežinau, kiek laiko. Ir buvo pasiilgtas.
Daina Dubauskaitė 2011-10-10 10:17
Saikas valdo. Praėjusį savaitgalį praleidau namuose, dar prieš tai išėjau tik penktadienį, bet buvo taip nyku, kad net neturėjau ką papasakoti. Užtai šįkart, pailsėjusi ir pasiilgusi, penktadienį kapojau desertine šakute ir gėrėjausi viskuo, ką man siūlė Vilnius. Nors ir ne viską spėjau.
Daina Dubauskaitė 2011-09-19 11:21
Viskas lyg ir neblogai. Penktadienį sostinės siūlės braškėjo nuo kalendoriaus įrašų, tiesa, naktinė realybė buvo kiek kuklesnė ir visi visur tilpo ar net vietos įsivaizduojamiems draugams paliko. Šeštadienis – toks post-penktadieninis, sekmadienis tuo tarpu ilgas ir šiltas. Su General Levy iškart po krepšinio čempionato finalo, ne kasdien, oi, ne kasdien tokios pramogos!
Daina Dubauskaitė 2011-09-12 10:09
Po tikrai išsamių įžanginių į savaitgalį su „Constellation: [alfa]“ penktadienis, kaip įtariau dar jam neišaušus, buvo gana chaotiškas. Visada kaltę galima suversti smegenis kaitinančiam priešpilniui, ar ne? Net keli dėmesio dėl įvairių priežasčių verti renginiai, krepšinio suirutė keliuose ir baruose (tiesa, nuslopusi gan anksti – pralaimėjimai neįkvepia) ir daugelio sutiktų akyse tvyrojęs alkis. Alkis stogų plėšimui ir marškinių plėšymui.
Daina Dubauskaitė 2011-09-09 08:57
Šią savaitę būsimais rudens nuotykiais papildžiau apynauję puslapio dalį „Diskotekos“. Ir iškart reikėtų pasakyti, kad jos pavadinimas tikrai sąlyginis. Ne visur einu tik pašokti, bet pats žodis smagesnis ir kažkaip artimesnis, nei kokie ten „renginiai“ ar „koncertai“. Nors tai, ką aplankiau vakar, buvo būtent pastarasis veiksmas. Loftais ir kūrybinėmis erdvėmis virtusi spaustuvė Žvėryno pakraštyje, vakaras „Constellation: [alfa]“ ir nieko nežadėjusi, bet stipriai padavusi ciklo „Žvaigždynai“ pradžia.
Daina Dubauskaitė 2011-09-05 11:00
Kai pirmadienio rytas įsijungus kompiuterį prasideda necenzūriniais aikčiojimais per „Skype“, dar kartą įsitikini, kad savaitgalis buvo geras, toks pats geras jau yra ruduo. Rugsėjo 5-oji sostinėje saulėta, ausys dar kiek užgultos.
Daina Dubauskaitė 2011-08-22 15:43
Po paskutinės iš rimtesnių vasaros iškylų Šventojoje vis garsėja kalbos apie vėstantį orą, šlampančius batus ir artėjančius šalčius. Rytai išties vėsesni, ir, nors prieš akis – paskutinis vasaros savaitgalis su keliom progom pamiegoti palapinėje, praėjęs jau buvo apribotas stogais, lubomis ir sienomis. Ir, po galais, man tikrai patiko.
Daina Dubauskaitė 2011-08-16 20:36
Į Šventąją nepakviestas, o gal neprikviestas The Weeknd akis karpantį „Satta Outside“ vaizdą deda į savo blogą. Machinedrum po festivalio savo mėgstamiausiu didžėjum įvardina The Gaslamp Killer. Akyliausi festivalininkai atranda niekur neskelbtą, neplanuotą, nepažymėtą sceną su iš miško konteksto išnešusia muzika. Didžėjai negrįžta į „Minimal Mondays“. Barmenės į sostinę grįžta be batų, šokėjos – be sijonų. Tai buvo didžiausias vasaros išėjimas mūsų muilo burbule, brangieji.
Daina Dubauskaitė 2011-08-01 10:49
Jei savaitgalio turinys gėdos nepadarytų ir holivudinei trilogijai, epilogas paprastai būna palaimingai tuščias ir nieko nebereikalaujantis. Visgi sekmadienį, paskutinę liepos dieną, netikėtai anksti parriedėjusi iš Plocko ir prisėdusi neįprastai ramioje virtuvėje, dar kelias valandas sugebėjau tik kastis „YouTube“ ir „Soundcloud“, bandydama atkartoti ar atspėti tai, kuo dvi naktis ir vieną dieną maitino festivalis „Audioriver“. Kiek garso, kiek malonumo! Ir svajonių išpildymo, ir atradimų. Ir nemiego, ir ežero vandens. Tikrai festivalinis savaitgalis.
Daina Dubauskaitė 2011-07-25 11:22
Pasaka! Pagaliau įvykdžiau kokių trejeto metų senumo planą ir aplankiau festivalį „Yaga Gathering“. Po absoliučiai natūralistinio savaitgalio kažkur Varėnos miškuose belieka pasigailėti, kad nepadariau to anksčiau. Prieš dvejus metus, pamenu, „Yaga“ iškeičiau į Klaipėdos romantiką, o pernai, kai vyko „Gaia Gathering“ (ne tas pats, bet panašiai), plušėjome „Spartakiadoje“. Na, bet viskas dar prieš akis.
Daina Dubauskaitė 2011-07-18 01:22
„Argi mes nesame didžiausi The Gaslamp Killer gerbėjai?“, – pusiau retoriškai, pusiau ironiškai kažkuriame kelionės etape klaustelėjo vienas ekipažo narių. Gal ne. Gal mes tiesiog tikėtojai idėja ir apskritai muzika, dėl interviu sugebantys paaukoti 16 valandų gryno laiko ir 800 kilometrų automobilyje. Na, gerai, iš jų mano tik 600, 200 sąžiningai atvairavo Vytas Realtime.
Daina Dubauskaitė 2011-07-12 09:39
Iš pradžių visai neplanuota, tuomet planuota vienai nakčiai, galiausiai „Tundra“ priglobė taip svetingai, kad festivalio apyrankės nusiplėšti nėra nei mažiausio noro. Gera buvo grįžti ten, kur viešėjom prieš dvejus metus, ir visai nesinorėjo sekmadienį keliauti į civilizaciją. Net pirmadienį einant sostinės gatve kojos mynėsi kažkaip keistai, lyg iš laivo į sausumą parplaukus – matyt, priprato prie samanų ir žolės pakloto.
Daina Dubauskaitė 2011-06-21 12:56
Ne, viskas gerai, „Sūpynės“ užsisupo ten, kur ir turėjo suptis – Pakretuonėje, kažkur tarp Molėtų, Ignalinos ir Švenčionių. Savaitę iki įvykio visi intensyviai tikrinome visų trijų miestų orų prognozes, ir jos, valio, buvo daug blogesnės, nei festivalinė realybė. Dvi paros, mažai miego, kruopa maisto, jūra muzikos, milijonas draugų ir, che che, kol kas geriausias festivalis šiemet. Ir apskritai, sakau drąsiai, taip smagiai dar nesu supusis.
Daina Dubauskaitė 2011-06-13 14:28
Žmonės prognozuoja, dangus juokiasi – iš pradžių planuota vienos dienos išvyka į Taliną galiausiai virto ištisomis keturių dienų atostogomis, o pirminis tikslas – „Jamiroquai“ koncertas – kiek nublanko prieš bendrą Estijos sostinės įvaizdį ir įspūdį. Žodžiu, savaitgalis buvo nepadoriai ilgas, karštas ir net kiek muzikinis. Nors, kaip jau minėjau, muzika iš pirmojo plano nukeliavo kažkur po kelionės dulkėmis.
Daina Dubauskaitė 2011-05-31 09:37
Vis dar nėra ką parašyti apie tuštėjančius sostinės savaitgalius – neužstringu, nefiksuoju, buvau Trakuose ir Kaune, taigi savaitgalis iš esmės neįvyko. Nors ką čia – pagal pirmadienio vakaro srautus Senamiestis <-> Naujamiestis atrodė, kad apie būsimą antradienio rytą ir jo pareigas mažai kas galvojo. Ciklo „Silence Live“ debiuto data kai ką glumino, bet gerai progai kalendorius nerūpi, ar ne?
Daina Dubauskaitė 2011-05-16 15:24
Penktadienis nelabai, šeštadienis rimtai. Išorėje lietingas, viduje labai audringas savaitgalis (ir dizaino) namuose neleido užsibūti ilgiau, nei reikalauja miegas, ir tai yra tikroji vasaros nuojauta. Praėjusiais metais iš tuzino vasaros savaitgalių namuose, tiksliau, Vilniuje, buvau gal du!
Mantas Velykis 2011-05-09 07:30
Kadangi aš, Daina, vis dar lepinuosi lovos areštu, „Gatvės muzikos dieną“ šiemet praleidau. Tikrai būčiau ėjusi į dienos žygius su visapusišku savo kolega Mantu, tad jo ir paprašiau viską man papasakoti lengvai literatūrišku ritmu. Pradeda patikti tie besisvečiuojantys rašytojai! Bet jau kitą savaitgalį turėčiau būti darbo vietoje. Ačiū Mantui (visos nuotraukos taip pat jo), o kitų muzikalaus savaitgalio pastabos, aišku, tilps komentaruose.
Ophex 2011-05-05 10:56
Kol Daina vartosi lovoje, reportažą iš „Sattoje“ vykusios trečiadieninės Ryklio iniciatyvos siunčia Ophex! Smagu, ačiū, skaitom.
Daina Dubauskaitė 2011-05-02 09:09
Jei jau aš pradedu maišytis tarp savaitgalio dienų ir jomis numatytų veiksmų, reiškia, pastarųjų sostinėje tikrai gausu. Koncertai, singlai, skyrybos, krikštynos – oi! O gal tiesiog nerandu vieno kalendoriaus, viską patogiai pristatančio?
Daina Dubauskaitė 2011-04-25 15:10
Pirmadieniai nėra skausmingi tuo atveju, kai dvi dienas iki jų elgiesi atsižvelgdamas į organizmo poreikius, na, bet morališkai ta pirmoji darbo diena visada kažkaip išderina. Todėl šiandien galvoju, kad nieko geriau nėra gyvenime, negu pirmadienio ir laisvadienio dermė. Valio! Vakar miegoti ėjau dar iki vidurnakčio, bet turiu gana išskirtinių istorijų tiek iš didžiojo penktadienio, tiek iš ne ką mažesnio šeštadienio.
Daina Dubauskaitė 2011-04-18 16:29
Oho, oho. Bandau atgauti kvapą po rytinio visą Kaliforniją nušlavusio Kanye West koncerto – baigiamojo „Coachella“ festivalio pasirodymo. Internetas yra jėga, „Youtube“ yra jėga ir visi, kas prisidėjo prie gyvos debesies koncertų transliacijos, taip pat yra jėga. Savaitgalis, tiesa, ir be festivalinimo kompiuteryje buvo gana skambus. Gerokai platesnis, nei man jau gerokai įgrisęs Islandijos g. kvartalas. Nors jo išvengti irgi nepavyko.
Daina Dubauskaitė 2011-04-11 16:15
Kadangi esminius Vilniaus pasilinksminimo taškus skiria viso labo šimtai metrų, „nuo... iki“ gaires verčiau brėžti kiek platesnes. Tad pasigirsiu, kad savaitgalį buvo visko nuo įstabiai auksuoto bažnytinio paveldo iki tragiško blogumo holivudinių juostų. Didžėjų ir šokių – taip pat.
Daina Dubauskaitė 2011-04-06 00:00
Antradienį prieš aštuntą, dar šviečiant saulei, stabtelėjusi prie laiptų į „Satta“ rūsį pagalvojau, kad „Teorijas“ jau būtų galima skaityti ir lauke. Visgi geras oras neatbaidė interesantų ir kviestinis „Bangų“ lektorius Paulius Linčius, diskotekininkams artimesnis Sonik ar Moon Disko vardais bei sąsajomis su „Techstylism“ ar „Urban Breakdown“, netrukus pasisveikino su artipilne baro sale.
Daina Dubauskaitė 2011-04-04 00:00
Įprasta manyti ir teigti, kad didesnė naktis „out“ Vilniuje yra penktadienis. Dažniausiai ši taisyklė neklysta. Bet, kadangi jau išpuolė balandžio 1-oji, šis tas apsivertė aukštyn kojom. Nesakau, kad penktadienį buvo liūdna – anaiptol. Bet žmonės (tie, kuriems pavyko atsitokėti) kalba, kad šeštadienį buvo tiesiog „o“.
Daina Dubauskaitė 2011-03-25 00:00
Neseniai su Vyčiu Gruzdžiu kalbėjom apie tai, kad lietuviai nemoka, nenori ar negali linksmintis visomis savaitės dienomis, ne tik savaitgaliais. Dėl to kažką rimtesnio pristatyti lyg ir rizikinga, bet istorija rodo, kad „geras vardas iš užsienio“ + „rytoj į darbą“ nebūtinai yra problema. Prisipažinsiu, šiandien lengvai pramiegojau, bet galima kaltę suversti būtent „Satta“ baro svečiui Machinedrum – turėjęs groti iki 01.30 jis užtruko dar pusvalandį, o negi išeisi nebaigus!
Daina Dubauskaitė 2011-03-21 00:00
„Žmonės planuoja, dievas juokiasi“, – liaudies išmintis, kaip dažnai pasitaiko, taikliai šovė ir šįkart. Dabar žiūrint į jau užbrauktus savaitgalio planus akivaizdu, kad jų įgyvendinti nebūtų pavykę ir fiziškai. Bet turinio pakako į valias! Ir reivui, ir kinui, ir operai.
Daina Dubauskaitė 2011-03-13 00:00
Ilgasis savaitgalis negali būti blogasis. Trys naktys, dvi iš jų gana lemtingos, vidurinė – šiaip, poilsiui. Iki šiol negaliu patikėti, kad į keliolika valandų „outo“ tilpo šitiek nuotykių.
Daina Dubauskaitė 2011-03-07 00:00
Tavo pirštai neklysta – septyni taškai vos per dvi savaitgalio naktis aplankyti, paglostyti, apšokti ir apibendrauti. Kai kurie ilgiau, kai kurie trumpiau vizituoti, bet pagaliau nusukta nuo tradicinio maršruto, su tuo save ir sveikinu. Nuo šiol savaitgalių godos – po ženklu „Būta“.
Daina Dubauskaitė 2011-03-01 00:00
Praėjusią savaitę atrastas naujas „The Streets“ kompaktas jau sukasi ausinėse, ir, kaip dabar madinga sakyti, skelbiu „Computers and Blues“ metų albumu. 4.99/5, ar kaip ten? Pavasarinis (nors čia tik sutapimas), pozityvus, daug garažo ir viso kito. Labai patiko. Ypač „Soldiers“ ir „OMG“, kuriame Skinneris dalinasi „Faceboook“ santykių statusų pinklėmis.
Daina Dubauskaitė 2011-02-24 00:00
Bananų duona, tirpstantis sniegas, virstančios stiklinės ir įdomus pasakojimas ten, kur paprastai vyksta visai nešventi dalykai. Pirmoji „Bangų“ inicijuota „Teorija.“ Trečiadienį „Sattoje“ vyko ir pavyko. Jau laukiu kitos tokios paskaitos, ji žadama kovui baigiantis.
Daina Dubauskaitė 2011-02-22 00:00
Vis sutampa, kad pamėgstu kažką neištariamu, bet vizualiai, o ir skambesiu visam gyvenimui įsirėžiančiu pavadinimu. Kadaise buvo Peter Kruder įrašytas ir, matyt, užvadintas „Rainer Truby Trio“ kūrinio „Donaueschingen“ remiksas „Donaudampfschifffahrtsgesellschaftskapitänskajüten-Remix“, tada – Ricardo Villalobos „Fizheuer Zieheuer“, o dabar – dar vienas germanų kultūros skleidėjas Robag Wruhme.
Daina Dubauskaitė 2011-02-15 00:00
„Stovėsiu tarp „Opium“ ir „Satta“ kaip asilas tarp šieno kupetų“, - minėjau Facebooke penktadienį. Ir, tiesą sakant, nemelavau. Per abu savaitgalio vakarus abiejuose taškuose buvau po keliskart. Ir visus kartus patiko. Dėl to man neramu.
Daina Dubauskaitė 2011-02-08 00:00
Tikrai išsamus savaitgalis! Seniai norėtas pamatyti Koršunovo „Meistras ir Margarita“, keliolika puikių didžėjų viename klube ir dar dovana nuo Vokietijos kultūros skleidėjų. Va čia tai kultūros sostinė, va čia tai Vilnius.
Daina Dubauskaitė 2011-02-02 00:00
Košė gatvėse ir netgi galvose. Vieniems dėl savaitgalio, kitiems dėl per didelio krūvio, tretiems sunku rasti priežasčių. Bet kuriuo atveju gyventi liūdniau tikrai nesidaro, oi ne. Įvykis veja įvykį.
Daina Dubauskaitė 2011-01-17 00:00
Viena geresnių idėjų praėjusiais metais buvo ta, kad 2011-uosius reikia pradėti atostogomis. Sausio 3-13, saulė, jūra, karvės, šunys, panyras, masala, Goa ir tikrai labai išganingas poilsis. Grįžau per vargus, Baku ir Kijevą, bet labai laiminga ir nekantraujanti sužinoti, kas gero nutiko sostinėje.
Daina Dubauskaitė 2010-12-22 00:00
Jei kojos ir rankos savaitgalį gerai kyla šokių aikštelėje, didėja tikimybė, kad darbo dienomis prie staklių jos kils kiek sunkiau. Nieko, va, jau trečiadienis, dirbti liko pusantros paros, tada dar penkios, o tada jau ir atostogos. Ir nė metams nepraėjus nuo pastarųjų! A ne per gerai?
Daina Dubauskaitė 2010-12-13 00:00
Kaip kaimynai sako, pranislo. Ga trejetą mėnesių smegenis spaudęs ir laisvas minutes valgęs projektas „pirmoji elektroninės muzikos ir naktinio gyvenimo konferencija“ įvyko. Buvo gerai ir smagiai, tad tikėtina, kad kitąmet vyks ir „Baltijos elektronika ‘11“. Bet prieš tai man ir Nostrai reikia pailsėti vienam nuo kito.
Daina Dubauskaitė 2010-11-19 00:00
Jei praėjusį savaitgalį būčiau buvusi Osle, iš pavadinimo išeitų visas LOL. Iš tiesų beveik taip ir įvyko. Gražiai prasidėjęs ir baigęsis savaitgalis virto savaite atostogų ligoninėje, ir todėl penktadienį, kai visi Kauno danguje skaičiuoja Grįžulo ratus ar veikia ką panašaus, aš viena liūdžiu namuose. Taip, tikrai liūdna.
Daina Dubauskaitė 2010-11-08 00:00
Jei ilgąjį visų šventų ir nelabai savaitgalį nieko įspūdingesnio ir lankytinesnio sostinė nepasiūlė, tai pastarosios laisvos naktys buvo net labai teigiamos. Abi. Penktadienį trumpai, bet efektingai grįžau į mokyklą, šeštadienį pirmu numeriu patikrinta dar viena seniai nelankyta erdvė.
Daina Dubauskaitė 2010-10-25 00:00
Trys penktadienį, trys šeštadienį – negalima skųstis renginių sostinėje stoka. Kokybė šįkart irgi nesislėpė po dulkių sluoksniu – na, kartais. Apie ketvirtadienį su Jazzu ir Somovu jau pasakojau, prieš penktadienio diskotekas sudalyvavau dar viename koncerte.
Daina Dubauskaitė 2010-10-18 00:00
Trečiadienį į „Vilnius Jazz“ sugebėjau nespėti, nuobodus ketvirtadienio kvartetas ir netgi atgrasi trupė iš Kanados įspūdžio nepaliko, o va penktadienį taivaniečiai vyniojo išties smagiai.
Daina Dubauskaitė 2010-10-12 00:00
Jei dar neišgaravus vieno vakaro godoms jau žymi, kad attendinsi ir ateinantį, kuris – tik po mėnesio, reiškia, to ir reikėjo. „+++“ nudažė šeštadienio naktį visomis reivo spalvomis, bet prieš tai ne ką silpniau pabuvome Kaune.
Daina Dubauskaitė 2010-10-04 00:00
Kol spalio 1-ąją variau iš savęs demonus stebėdama neįtikėtino vingrumo lietuviškus serialus, mieste šis tas vyko. Pasakojo draugai ir artimieji, ir užkabino taip, kad šeštadienį lovoje likti atsisakiau.
Daina Dubauskaitė 2010-09-27 00:00
Ketvirtadalis šiuo metu Djscene.lt besisukančios apklausos dalyvių teigia, kad jiems nesvarbu, kiek kainuoja įėjima į tūsą – svarbu, kad būtų geras. Tiesa, penktadalis visgi nori nemokėti iš viso. Kodėl, dabar nesigilinsim. Penktadienį nemokėjo niekas, bent jau „dvylikoje didžiųjų Vilniaus klubų“. O pastaroji frazė jau skamba kaip iš fantastikos srities. Blaivus protas ir santūrumas viešuosiuose ryšiuose, manau, ne ką mažiau svarbu, nei skambios frazės.
Daina Dubauskaitė 2010-09-22 00:00
Prastai, bet visgi skamba kolonėlėse Nerd Janson miksas, dedikuotas „Robert Johnson“. Klubui, kurį aplankyti privalu, tik kada? Kol kas važiuojam tik iki Kauno. Vėl penktadienis, vėl didi proga. Vėl kartojasi painios oro uostų istorijos. Keista, bet šįkart bloga mano karma neprisidėjo. Gal ne tokia ir bloga?
Daina Dubauskaitė 2010-09-15 00:00
Nepažinodama savęs tikrai manyčiau, kad trys kartai per metus Berlyne – nedovanotina prabanga. Bet kai pasižiūri į tai, ką siūlo išdykėlis Michael O‘Leary, nepirkti bilieto negali. O jei į miestą vilioja du oro uostai vienu metu – vienas atvykti, kitas pašokti – abejonių nebelika. „Berlin Festival“, we had it.
Daina Dubauskaitė 2010-09-07 00:00
Medžioklės sezonas atidarytas su šūviais, dūriais, fejerverkais, dūmais ir dujomis. Penktadienis buvo toks stiprus, kad netilpo į saulės ir mėnulio nubrėžtas laiko normas. Atviro oro festivalius keičia openair‘ai „Po kaldra“, ir tame, be abejo, yra savotiško žavesio.
Daina Dubauskaitė 2010-09-03 00:00
Kalendoriui apsivertus nuotaika jaukinasi lietų ir po truputį kyla. Nemažai įtakos tam turėjo gana sėkmingas trečiadienio vizitas Laikinojon (o gaila) sostinėn! „Gvazdikai raudoni“ aplankyti ir apšokti su kaupu. Patiko netgi tikriems vilniečiams.
Daina Dubauskaitė 2010-08-30 00:00
Melas yra tai, kad praėję laisvadieniai buvo paskutinis vasaros savaitgalis. Vasara yra įdegę blauzdos ir nuogos nugaros, o ne iš bėdos ištraukti džinsai ir nevėdinti (nes nebuvo laiko) šalikai. Vasara yra saulės atokaita 8 vakaro, o ne lietus nuo-iki. Todėl vasara baigėsi jei ne „Satta Outside“, tai maždaug rugpjūčio 22-ą. Atsiprašau.
Daina Dubauskaitė 2010-08-23 00:00
Liūdna. Be priežasties, o gal dėl to, kad sunkus gyvenimas. Ne fiziškai, kažkaip beprasmiškai. Todėl klausau įnirtingos muzikos ir bandau gaivinti savo nuotaiką tuo, kas nutiko vakar, užvakar bei užužvakar. Nutikimų tikrai buvo!
Daina Dubauskaitė 2010-08-17 00:00
Na va, vasaros festivalių maratonas uždarytas su trenksmu, kaupu ir džiaugsmu. Nesitikėjau, kad „Satta Outside“ taip paprastai ims ir taps smagiausiu vasaros savaitgaliu, bet tokio titulo festivalis nusipelnė jau pirmąją naktį.
Daina Dubauskaitė 2010-08-10 00:00
Skrandyje drum‘n‘bass, kepenyse dark psy trance, galvoje – happy hardcore. Tai smagumo buvo klasės ekskursija į festivalį „Audioriver“, pirmadienį pavirtusi tagų atakomis socialiniuose nuotraukų baseinuose.
Daina Dubauskaitė 2010-08-05 00:00
Ir vėl laikas šoka ratais, eina kvadratais ir aplenkia pats save. Vos prasidėjo anas savaitgalis, jau baigiasi ir visa savaitė – oficialiai, nes ryt ryte sėdam į reivobusą ir važiuojam į reivofestą. Apie „Audioriver“ papasakosiu kažkada kitą savaitę, kai mane grįžusią pasivys ir mano galva.
Daina Dubauskaitė 2010-07-28 00:00
Įvyko, galbūt net pavyko. Sunku dar objektyviai ir blaiviai vertinti tai, kas atsitiko savaitgalį „Toliejoje“, bet „Spartakiada“ tikrai buvo smagi. Nuo – iki.
Daina Dubauskaitė 2010-07-18 00:00
Penktadienį pusę dešimtos prie improvizuotų vartų į Kauno Jachtklubą jau vinguriavo eilė. Vyko automobilių kamščiai, žmonės į „SupaDevynias“, o iš tiesų A. Mamontovo koncertą, nešėsi gardėsių maišelius.
Daina Dubauskaitė 2010-07-15 00:00
Karštis manęs nevargina. Man patinka. Taip pat, kaip ir šaltis – oras netrukdo nei gerai, nei blogai jaustis, nei daryti tai, ką darai. Bet pavargau nuo to darymo.
Daina Dubauskaitė 2010-07-06 00:00
Trisdešimt su kaupu karščio, du klubai, vienerios rungtynės, Beck‘s ir laimingi žmonės. Trijų parų Berlyne niekada nepakanka, todėl viso labo valanda su trupučiu skrydžio yra nuostabu.
Daina Dubauskaitė 2010-07-01 00:00
Visiškai. Kaip atsitiko, kad jau liepos 1-oji? Žinoma, nesiskundžiu, nes tai reiškia, kad ryt tokiu metu jau delnais liesiu įkaitusį Kreuzbergo grindinį. Berlynas ilgajam savaitgaliui šiuo metu man atrodo protingesnis sprendimas, nei keturios „Tundros“ beprotybės paros. O jei pirmadienį dar ekspreso būdu nusigausiu ir į Palangą pašokti su Mark Knight, bus išvis super. Bet iki to dar reikia pagyventi.
Daina Dubauskaitė 2010-06-23 00:00
Kaip ir buvo žadėta, vakar lankiau aout6 ir jo „Blue Velvet“ vienoje iš naujų šios vasaros terasų. „Chaplin“ man ir patinka praktiškai labiausiai – ten kažkaip kompaktiška ir gražu. Tik porcijų dydžiai kartais gąsdina, na, bet mano tikslas buvo ne virtuvę kritikuot, o grotuvus užgult.
Daina Dubauskaitė 2010-06-21 00:00
Briuselis per 40 valandų – i can haz it. Ne viską, bet daug pamatyti įmanoma ir tarp dviejų klaikiai nepatogių „Ryanair“ reisų ketvirtadienį ir šeštadienį.
Daina Dubauskaitė 2010-06-14 00:00
Nusisupta. Dvi paros beprotybės, nereikia net „Tundros“. Užsakytas oras, surinkti laimingiausi žmonės ir sustatyti kiečiausi artistai. Tik va kelią pamiršo nutiesti organizatoriai, bet gal kitąmet..?
Daina Dubauskaitė 2010-06-11 00:00
Naujas trendas Lietuvos klimate – tropinės liūtys. Man labai patinka. Nes karšta, bet gaivu, o lietus žmones visada suartina. Ar po skėčiais, ar balose – vakar Vasaros terasoje galiojo abu variantai.
Daina Dubauskaitė 2010-06-07 00:00
Savaitgalio headlineriu skelbiu saulę. Dvi ištisos dienos po ja ar su ja, ir netgi atitinkama dalis nakties programos. Tik vienos, bet labai kupinos.
Daina Dubauskaitė 2010-05-31 00:00
Drąsu yra nubraukti savo, kaip kūrėjo ir menininko, ambicijas ir nuspręsti verčiau padėti jas ugdyti ir įgyvendinti kitiems. John Hatfield, dirbantis Niujorko muziejuje New Museum (arba tiesiog šiuolaikinio meno muziejuje), pasielgė būtent taip. Anot jo, šis virsmas buvo natūralus.
Daina Dubauskaitė 2010-05-29 00:00
„Kaimynų nėra“ visgi pasivertė į „kaimynų truputį yra“. „Chaplin“ terasa, vakar taip ir neprikvietusi pilno kiemo į atidarymą, veiksmą beveik iki nulio turėjo nutildyt dar prieš pirmą nakties. Vadinasi, tiesiai per vidurį Monikos Liu pasirodymo, kurių ir šiaip negausu.
Daina Dubauskaitė 2010-05-24 00:00
Atrodo, pirmą kartą šiemet, neskaitant improvizuoto ping pong gigo Klaipėdos „Tappo D‘Oro“ sausio 1-ąją, teko išsitraukti CD keisą. „Vasaros terasa“, sekmadienis, skamba gerai, neskaitant audros.
Daina Dubauskaitė 2010-05-13 00:00
Sakiau ir padariau – nepatiko „Sraunus“, bet labai laukiau naujo Messiah veiksmo – Poetry Slam. Nes Lietuvoje dar nebuvo, o reikia.
Daina Dubauskaitė 2010-05-05 00:00
Fluxus ministerijoje vyko vieno vakaro paroda Sraunus - n fotografų, n darbų, Ryklio muzika ir Paul Paper idėja.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS